Metamorfoza salonu i jadalni

W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić Wam nasz salon i jadalnię. W przeciągu 3 lat od wprowadzenia się do naszego domu zdołaliśmy ukończyć strefę dzienną, tak jak sobie to wymarzyliśmy.

Przeprowadzając metamorfozy pomieszczeń skupiam się nie tylko aby stworzyć piękne wnętrze ale również na tym aby nadać im nieco charakteru.

Zapraszam na wpis!

PROJEKT

Zanim cokolwiek kupimy, musimy dokładnie wiedzieć jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Pracując nad projektem salonu chciałam uzyskać styl nowoczesny ale jednocześnie nadać mu przytulności. Pierwszym punktem zaczepienia co do wyglądu całości była nasza podłoga z bambusa naturalnego. Dzięki niej salon stał się miejscem, w którym lubimy spędzać czas.

ŚCIANY

Drugim najistotniejszym punktem jest dobór koloru ścian aby pasował do całości metamorfozy. Z reguły zaleca się odświeżenie ścian raz na pięć lat ale ze względu na zbliżające się narodziny naszego maleństwa trochę to przyśpieszyliśmy.
Pracując nad zmianami w naszym salonie zaczęliśmy od ściany za TV. Po dłuższym namyśle zdecydowaliśmy z mężem aby wykonać ją z betonu architektonicznego. Dzięki temu w połączeniu z drewnem nadaliśmy pomieszczeniu charakter.

Następnie przyszedł czas wyboru odpowiedniego koloru ścian. Dzięki możliwości zakupienia próbki farby interesującego nas koloru, łatwiej było nam podjąć tą decyzję. Dobierając kolor farby zależało mi aby nie był za ciemny i przytłaczający. Mając połączony salon z jadalnią oraz kuchnią idealnie sprawdził się jednolity kolor. Zdecydowaliśmy się na farbę DULUX w kolorze złamany biały. Idealnie wkomponował się do naszego pomieszczenia.

TKANINY

Tkaniny w domu sprawiają, że pomieszczenie staje się jeszcze bardziej przytulne. Wybierając zasłony czy firanki warto kierować się nie tylko wyglądem ale również należy zwrócić uwagę na gniotliwość tkaniny czy przepuszczalnością światła. W przypadku naszego salonu i jadalni zdecydowałam się na gładkie firanki, które dodają im lekkości od firmy Eurofirany.

Mam nadzieję, że moja metamorfoza salonu i jadalni przypadła Wam do gustu. Ważne aby czuć się dobrze we wnętrzu, które tworzymy.

BEGLOSSY Spring Garden (marzec 2020)

Hasłem przewodnim marcowego BeGlossy jest Spring Garden. Zawartość pudełka sprawi, że przeniesiesz się do wiosennego ogrodu, pełnego kolorów…